Anadolu Yakası0 216 487 36 51
Avrupa Yakası0 532 417 52 33
Kocaeli Şubesi0 530 975 25 35

- Petek Temizliği -

                                              Petek Temizliği

 

PETEĞİMİN ALT TARAFI ISITMIYOR

Kombi  zamanla su devir daimi yapmakta zorlanır tesisat içinde tortu ve çamur oluşmaya başlar bu tortu kireç gibi etkenlerden kimyasallarla kurtulabilirsiniz.

PETEĞİM YETERİNCE ISITMIYOR

 

DOĞALGAZ FATURALARI CANINIZI SIKMASIN

https://www.youtube.com/watch?v=_dHd0X93hTM

Petek Temizliği Kombi ve petek tesisatı Temizliği Bu günlerde önemli bir konu Gelen doğal gaz faturaları ile doğal gaz yanmadan biz yanıyoruz. Çok ödüyoruz  fakat ısınamıyoruz.Peki Neden ?

Peteklerde Isınma Sorunu Neden Olur ?

Petek Temizliği – Kombi Tesisat Temizliği

petek temizliği işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir. Bu sebeple petek temizliği ya da kombi tesisatı temizliği yaptıracağınızda bu işi yapmaya çalışan kombi bakım firmalarından daha çok tesisat firmalarını tercih etmeniz gerekecektir

Peteklerde zamanla ısı kaybı görebilirsiniz.petek temizliği Bunların en başında radyatör peteklerin üst kısmının ısınıp alt tarafının ısınmaması gelir. Diğer karşılaşılan radyatör ısınma sorunları ise, dairede ki tüm peteklerin aynı anda ısınmaması, kombiye yakın olan peteklerin ısınıp uzak olanın ısınmaması, peteklerin hava yapmasından ötürü yeterince ısınmaması gibi bir çok neden olabilir.

temizleme cihazı

 TRİO TESİSAT ile İletişim Kurun !   

Petek Temizliği Yaptırmadan Kış Mevsimine Girmeyin..  

 

          PETEK TEMİZLİĞİ

Kombi veya kalorifer petekleri içerisindeki suyun zamanla kireç oluşturması, tıkanma sorunlarını gündeme getirecektir. Borularda ve vanalarda oluşabilecek bu tıkanmalar, suyun sistem içerisinde rahatça dolaşmasını önleyeceği için, peteklerde ısınma problemleri yaşanması kaçınılmaz olacaktır.petek temizliği Suyun kireç oluşturması dışında, tortu ve çamurun birikmesi de tıkanıklıkları arttıran etkenler arasında yer almaktadır. Bu duruma maruz kalan petekler ya kısmi olarak ısınır ya da tıkanma fazlaysa, ısınmama sorunları baş gösterir. Petek temizliği son derece önemli olmasına rağmen, kullanıcıların bunu ihmal ettiği görülmektedir. Petek temizliğinin yapılmaması halinde hem ısınma problemleri yaşanır, hem de yakıt maliyetiniz oldukça yükselir. Temizlenmiş kalorifer petekleri yakıttan ortalama % 20 oranında tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Bu oran yıllık yakıt tüketiminizde oldukça önemli bir yer tutacaktır. Isınmanın yetersiz olmasıyla, mağduriyetiniz artacaktır. Hem bireysel kullanılan, hem de merkezi kalorifer sistemlerinin, gerektiğinde petek temizliğinin yapılması oldukça önemlidir. Kalorifer peteklerin düzenli olarak temizlenmesi halinde, aradaki farkı anlamanız zor olmayacaktır. petek temizliğiBu işin uzmanı olan şirketler tarafından güvenle yapılacak olan petek temizliği, yaptırdığınız işten memnun olmanız açısından önemlidir.
Petek temizliği sırasında uygun malzemelerin kullanılması, sağlıklı bir temizliğin gerçekleşmesi açısından son derece önemlidir. Petek temizliğinde uygun ilaçlar ve kimyasallar kullanılması ve petekler içerisindeki suyun akışının tam olarak sağlanması gereklidir. Kalorifer tesisatına zarar vermeden verimini arttırmak önemlidir. Petek temizliği düşünüldüğü gibi tuz ruhu, cam sil, antifriz gibi temizleyiciler yardımıyla temizlenmez. Temizliğin sağlanması özel kimyasallar yardımıyla gerçekleşir. PETEK TEMİZLİĞİ Özel makinalar kullanılarak, kimyasallar tesisatın içerisinde dolaştırılarak peteklerin temizlenmesi sağlanır. Kalorifer tesisatının içerisi, özel kimyasallarla temizlenerek, sonrasında kalan tortular, kireç artıkları ve çamur birikintileri tesisatın içerisinde bırakılmayarak, mutlaka çıkarılmalıdır. petek temizliği Tesisatın içerisinde bırakılan birikintiler sonucunda, temizleme işleminin amacına ulaştığını söyleyemeyiz.

Yapılacak bu işlemler, ısınmanın zahmetsizce olmasını, kaloriferleriniz ve kombilerinizin de ömrünü uzatacaktır. Her yıl peteklerin içerisindeki suyu boşaltıp, kışın tekrar suyla doldurmayı tercih etseniz bile, peteklerin içerisine doldurulan su içerisindeki tortular, tıkanıklara neden olacaktır. PETEK TEMİZLİĞİ Bu tıkanıklıkların peteklerinizle sınırlı kalmayacağını, vanalara kadar etki edeceğini unutmayın. Peteklere yeni konulan suyun içerisindeki oksijen miktarı, kireçlenme miktarını daha da artıracaktır. Bu sebeple peteklere suyun yeniden doldurulması,  peteklerin göreceği hasarı azaltmayacağı gibi aksine daha fazla hızlandıracaktır. PETEK TEMİZLİĞİBu yolu tercih etmemenizi tavsiye ederiz. PETEK TEMİZLİĞİ Bu yöntem, hem zahmet yönünden, hem de vereceği hasar yönünden faydalı olmayacaktır. Petek temizliği yaptırılması gerekiyorsa, güvenilir işinin ehli firmaları tercih etmeniz, yapılacak işlem sonrasında yaşanabilecek sorunlarda da, karşınızda muhatap bulmanıza neden olacaktır. Petek temizleme işlemini sadece maddi olarak değerlendiren firmaların, yapacağı petek temizliğini de önemsemeyeceklerini düşünmüyoruz.

Petek Temizleme Neden Gereklidir?

Petek temizleme, öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir ev hayatı için gereklidir. Petekler de kış aylarında evin en önemli eşyalarından biridir. Çünkü peteklerin ısınmadığı bir ortamda, yeterli ısı artışı sağlanamaz ve özellikle evdeki çocuklar olmak üzere grip, nezle, bronşit gibi hastalıklar sıklıkla görülür. Ayrıca ev yeteri kadar ısınmadığı için ve petek temizleme de yapılmadıysa evinizde rutubet oluşabilir. Rutubet de evinizin hijyeni açısından en büyük düşmandır. Bunların üstesinden gelmenin tek yolu peteklerin %100 performansla çalışmasıdır. Tesisat sektöründe petek temizliği konusunda uzman, işini en iyi şekilde yapan firmalardan olan  Petek Temizleme Ekibi ile çalışmak, bu performansa erişmek için en kolay yoldur. Petek temizleme gerçekleştikten sonra aradaki farklar bazen yüzde 50’ye kadar çıkmaktadır. Önceden ödediği faturaların yarısını ödeyenler, üstelik daha iyi ısındığını söyleyen aileler çoktur.

                         Petek temizliği nasıl yapılmaktadır?
 

Petek temizliği için çağırdığınız bazı tesisatçıların yapacağı şey peteklerin içerisindeki kirli suyu boşaltmaktır. Daha sonra bazı tesisatçılar isterlerse eğer petekler içerisine petek temizliği için çeşitli kimyasallar döker ve peteği bu şekilde bırakırlar. Dökülen bu kimyasal ise içeride bırakıldığı için ve petek içerisinde var olan atıklarda temizlenmediği için bu ilacın hiçbir faydası olmayacaktır. Petek yine aynı şekilde ısınmamaya ve ısıtmamaya devam edecektir. Ama aslında yapılması gereken ise peteğin içerisine gerçekten petek temizleyicisi olan kimyasal dökülmelidir. PETEK TEMİZLİĞİ Bu temizleyici döküldükten sonra 20 25 dakika gibi bir süre beklenir. Bu bekleme sırasında asidik özelliği olan temizleyici petek içerisinde var olan tabaka haline gelmiş atıkları çözmeye başlar. Atıklar çözüldükten sonra ise peteklerin içerisi yıkanır. Bu yıkama işlemi sonrasında peteklerin daha dayanıklı olması, uzun süre kirlenmemesi ve atıkların tabaka oluşturmaması için koruyucu kimyasal dökülür. İşte bütün bu işlemler sonrasında petekler gerçekten ve tamamen temizlenmiş olur. Yapılacak olan bu işlem yaklaşık olarak 2 3 saat gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. PETEK TEMİZLİĞİ Bu işlem sırasında peteğin sökülüp tekrar takılmasına ise kesinlikle gerek yoktur. Kullanılan aletler yardımıyla petek olduğu yerde kalır ve içinin temizliği bu şekilde yapılır.

r10 TESİSATCI Petek Temizliği Nasıl Yapılır ? Kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde ortaya çıkabilecek bir sorun nedeniyle kişilerin başı oldukça ağrıyabilecektir. Çünkü kalorifer tesisatında oluşabilecek herhangi bir sıkıntı durumunda oldukça ciddi miktarlarda ısı kaybı yaşanacaktır. Kaloriferlerin ısınması için aynı miktarda para ödenmesine rağmen evler soğuk olmaya devam edecektir. Bu nedenle de insanlar ısınmak için daha fazla para ödemek durumunda kalabileceklerdir. Böylesi bir durumda ise kişiler hem maddi hem de manevi olarak ciddi zararlara uğrayabileceklerdir. İnsanların hayatını kâbusa çevirebilecek böylesi bir soruna karşı çözüm bulmak ise son derece önemli hale gelecektir. Bu nedenle de petek temizliği ücreti son derece ehemmiyetlidir. Kalorifer petekleri ve kalorifer tesisatında oluşabilecek paslanma ve kireçlenme nedeniyle tesisat içerisinde tıkanmalar meydana gelebileceğini daha önce söylemiştik. İşte böylesi bir tıkanıklık durumunda kişilerin kendi başlarına bu sorunu çözmeleri mümkün olmayacaktır. petek temizliği Çünkü kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde oluşabilecek bir tıkanıklık durumunda bu tıkanıklığın giderilebilmesi için tüm tesisatın sökülmesi gerekebilecektir. PETEK TEMİZLİĞİ Böylesine zor ve karmaşık bir işlemi ise kişilerin kendi başlarına gerçekleştirmeleri imkânsızdır. Bu nedenle de kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde oluşabilecek herhangi bir tıkanıklık durumunda uzman bir firmadan yardım almak gerekmektedir. Kalorifer tesisatlarının bakımı, tesisat borularının ve kalorifer peteklerinin bakımı konusunda uzmanlaşmış ve bu alanda faaliyet gösteren birçok firma bulunmaktadır. Alanında uzman olan bu firmalardan yardım alınması durumunda oldukça can sıkıcı boyutlara ulaşabilecek olan kalorifer tesisatı ve peteklerde meydana gelecek tıkanıklık sorunu kolayca çözülebilecektir. Bu uzman firmalar petek temizliği konusunda uzman oldukları için artık bu işlem onlar için son derece kolay bir işlem halini almıştır.PETEK TEMİZLİĞİ  Bu uzman firmalar kendilerini yetiştirmiş ve eğitimli personeller ile hizmet vermektedirler. Kalorifer tesisatınız ve kalorifer peteklerinizdeki tıkanıklık durumunda başvuracağınız bu firmalar evinize gelerek öncelikle tesisatınızın gerekli kontrollerini yapmaktadırlar. petek temizliği Daha sonra ise peteklerinizden herhangi birini sökerek o noktaya teknoloji ürünü olan bir cihaz bağlamaktadırlar. Kalorifer tesisatınızın ve kalorifer peteklerinizin içerisindeki su boşaltıldıktan sonra bu cihaz aracılığıyla tesisatınızın içerisine ilaçlı bir su pompalanmaktadır. petek temizliği Pompalanan bu ilaçlı su sayesinde kalorifer tesisatınızın ve peteklerinizin içerisindeki paslanma ve kireçlenmeyi ortadan kaldırmaktadır. Böylelikle kalorifer tesisatınızın içerisindeki tıkanıklık sorunu da çözülmüş olmaktadır. Alanında uzman olan bu firma personelleri tarafından yapılan doğalgaz petek temizliği işleminden sonra kalorifer tesisatınızın içerisindeki ilaçlı su da boşaltılmaktadır. Daha sonra ise kalorifer tesisatınız ve kalorifer petekleriniz içinde herhangi bir paslanma ve kireçlenmenin ortaya çıkmaması için tesisatınızın içerisine ilaçlı bir başka su pompalanmaktadır

petek temizleme ile ilgili görsel sonucu

r10

r10  

Evde petek temizliği nasıl yapılır ? Eğer sizde erak ediyorsanız bu durum biraz zordur ve evde petek temizliği yapabilmeniz için robot cihazlara ve kimyasal ilaçlara ihtiyacınız vardır. • Petek temizliği fiyatı Genellikle petek sayısına göre ve kullanılan ilaç oranına ve kalitesine göre genellikle değişmektedir. • Petek temizliği faydaları petek temizliği En azından 2 yılda bir kere temizlik yaptırmakda fayda vardır.Faydalarının en başında elbette fatura ücretlerinizin düşmesi daha az ücret ile ısınmanız gelmektedir. • Petek temizliği firmaları İstanbulda bu konuda hizmet veren çok fazla firma vardır.petek temizliği Bunlarda biride firmamız TRİO TESİSAT ‘dır • Petek temizliği gerekli mi ? Petek temizliği yaptırmanız durumunda faturalarınızda azalma olacaktır.Ve yüksek ücretlerle ısınmayan kişiler daha az ücretler ödeyerek ısınabileceklerddir.Bu sebepten gereklidir. • Petek içi temizliği Petek içi temizliği, peteklerin içinde bulunan bölümlerin kimyasal ilaç ile yıkanarak temizlenmesi işlemidir.

 

Nasıl petek temizliği yaptırabilirim?

Bizlere whatsapp dan yada iletişim numaralarımızdan ulaşarak sorununuzu anlatın, müşteri temsilcilerimiz sorunlarınızı dinleyerek sizlere çözüm sağlamak adına bilgi vereceklerdir. Sorununuzun kısa sürede çözüme kavuşmasını istiyorsanız hemen bir randevu oluşturun. Uzman kadromuz kısa sürede vereceğiniz adrese gelerek peteklerinizin temizleme işlemini gerçekleştirsin.

 

 

Petek temizliği için ne kadar ücret ödeyeceğim?

Petek temizleme  fiyatları evinizdeki veya iş yerinizdeki peteklerin  adetine göre değişmektedir. Evinizdeki veya iş yerinizdeki bütün petekleri standart bir fiyata temizleyeceğini söyleyen kişi veya kuruluşlara itibar etmeyin. Bu kişiler peteklerin içerisindeki suyu boşaltmak dışında herhangi bir işlem yapmayacaktır. Buda ısınma sorununuza çözüm sağlamayacaktır. Kaliteli hizmet almak istiyorsanız Trio Tesisat’a ulaşın. TRİO TESİSAT İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyat karşılığında hizmet vermektedir.  

 

 

 

PETEK TEMİZLİĞİ    TESİSATCI 

 

SU KAÇAĞI TESPİTİ   tesisatcı    cihazlar ile su kaçağı tespiti

Tüm müşterilerimize ve bizi tercih eden tüm İstanbul halkına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz .Trio Tesisat petek temizliği hizmetinizde .

 

 

Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir. Su tesisatı firmaları petek temizliği işlerinizde çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacına cevap verebilecek seviyededir.

Petek temizliği servisi İstanbul geneli makine ve kimyasallı sistemle tesisat temizlenir.

Petek Temizliğinde Şok Kampanya Makineyle İlaçlı Petek Temizleme Sizlerde Hemen Randevu Oluşturunuz.

 

 

 

 

Trio Tesisat Tüm Hakları Saklıdır.
Su Kaçağı Bulma Tespiti | Petek Temizliği | Tıkanıklık Açma